Blog | Internet | QA

Czas na C-Sharpa?

· maciej

Hej, trochę mnie tu nie było.. A domenę i hosting trzeba opłacać :) W wakacje 2022 roku zmieniłem miejsce pracy, opuściłem sektor bankowy i wyruszyłem odkrywać świat w innym miejscu. Mój pierwszy projekt dotyczył tematu IoT (Internet of Things), więc doskonała odskocznia od cyferek i zapytań CTE. Dużo się również nauczyłem, gdyż miałem do czynienia z doświadczonymi osobami i czuję, że rozwinąłem się jako tester manualny.

 

Projekty się pokończyły, częściowo weszły na proda, więc postanowiłem zrobić krok do przodu i rozwinąć się w automatyzacji. Niestety z drogą Pythonowca jest ciężko, więc postanowiłem zająć się C#, z którym mam do czynienia od początku swojej kariery w IT. Zaczynałem w firmie produktowej, w której tworzone były aplikacje desktopowe w .NET Frameworku. W następnych firmach w zasadzie (z drobnymi wyjątkami) dominował C# ale nigdy nie miałem wielkiej motywacji, żeby zacząć się go uczyć. Co prawda robiłem kilka podejść (np. do Selenium w C#) ale zawsze się zniechęcałem, być może brakowało mi konkretnej motywacji, jak np. w przypadku Pythona, którego używam do tworzenia aplikacji związanych z OpenStreetMap, czy np. JavaScripta.

 

No ale nic, być może dołącze wkrótce do projektu, gdzie będę miał okazję automatyzować testy w C#, więc rozpoczynam nową podróż. Dodatkową motywacją ma być ten wpis na blogu, jako publiczna deklaracja.

Pierwsze kroki już poczyniłem i ukończyłem C# kurs na Codecademy:

Jestem też w trakcie czytania (po raz kolejny) C# Programming Yellow Book Roba Milesa. Co będzie dalej? Nie wiem, czekam jeszcze na swojego mentora.


Dodaj nowy komentarz

Brak komentarzy