Blog | Internet | QA

O mnie

Cześć,

nazywam się Maciej, choć w internecie działam pod różnymi ksywkami, np. BNDR, ANCM, Ancymon (ta ostatnia ksywka powstała dosyć spontanicznie).


W branży IT pracuję już ponad 7 lat, z czego najdłużej jako tester - albo bardziej profesjonalnie jako IT Quality Assurance Specialist. Testuję głównie manualnie, najczęściej aplikacje webowe, choć trochę kariery poświęciłem aplikacjom desktopowym i stricte bazodanowym (finanse). W IT zaczynałem kilka lat temu jako konsultant systemów ERP, gdzie mogłem poznać tajniki SQL-a, zarządzania bazami danych, kontaktów z klientem na pierwszej linii i poznać różne dziedziny - od księgowości, przez handel - do produkcji. Wtedy również zajmowałem się jakością i testowaniem różnego rodzaju aplikacji i zaczęła się moja przygoda z QA, która trwa do dzisiaj. Od tamtej pory przetestowałem masę aplikacji z różnych dziedzin - finansowych, handlowych a nawet z branży IoT (duże maszyny).


W wolnych chwilach hobbystycznie programuję w Pythonie (ostatnio niestety sporo zaniedbałem tę dziedzinę), biorę udział w projektach dot. OpenStreetMap (patrz podstrona 'Projekty') i staram się aktywnie edytować mapę w OpenStreetMap. Zbudowałem ostatnio także mały system automatyzacji w domu (patrz Home Assistant i Zigbee), który pozwala np. włączyć światełka na choince, czy zamknąć rolety po zachodzie słońca - niby nic a daje radość :).

W chwilach wolnych od komputera ćwiczę na świeżym powietrzu, spaceruję z psem, jeżdżę na rowerze, słucham podcastów. Czytam również książki, nie tylko te poświęcone IT.


Moją misją będzie dostarczanie ciekawego contentu na blogu, głównie dotyczącego branży IT, choć na pewno nie zabraknie innych treści. Stworzyłem też trochę narzędzi ułatwiających testowanie, więc planuję je tutaj umieścić. Postaram się publikować w miarę regularnie. (Uwaga dodana ponad rok później: oczywiście to nie wyszło)


Kontakt: kontakt [at] bndr.pl